Gel ballpoint pen refill that is designed to fit in all Parker ballpoint pens and offers an alternative writing sensation with a silky-smooth finish. The refill has a writing length of 2500 meter and a nib size of 0.7mm (medium). Packaged on a blister card.
| Article number | 42000381 Parker Gel ballpoint pen refill |
| Description | Gel ballpoint pen refill that is designed to fit in all Parker ballpoint pens and offers an alternative writing sensation with a silky-smooth finish. The refill has a writing length of 2500 meter and a nib size of 0.7mm (medium). Packaged on a blister card. |
| Brand | Parker |
| Material | Metal |
| Colour | Silver |
| Height | 0 cm |
| Diameter | 0,60 cm |
| Weight | 3,97 gram |
| Country Of Origin | FRANCE |
| Export carton | 12 pc |
| Export carton weight | 1 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 8 cm x 20 cm x 10 cm |
| Statistical code | 9608600000000000000000 |
Contact us on WhatsApp: