With the Xtorm XTAG01 3-pack travel tag you can easily and quickly locate your belongings. Attach the tag to your keychain or put one in your bag or luggage. After pairing it with the iOS Find My app, you'll immediately see on your phone where your items are located. Only compatible with Apple iOS.
| Article number | 12441790 Xtorm XTAG01 3-piece travel tag |
| Description | With the Xtorm XTAG01 3-pack travel tag you can easily and quickly locate your belongings. Attach the tag to your keychain or put one in your bag or luggage. After pairing it with the iOS Find My app, you'll immediately see on your phone where your items are located. Only compatible with Apple iOS. |
| Brand | Xtorm |
| Country Of Origin | PRC |
| Colour | Solid black |
| Weight | 27 gram |
| Diameter | 0 cm |
| Height | 1,10 cm |
| Material | ABS Plastic, PC Plastic |
| Recommended decoration option | Digital paper sleeve |
| Print height (mm) | 166 |
| Default print location | Own design sleeve |
| Print width (mm) | 184 |
| Print maximum colours | 1 |
| Blank product individual packing | Individual gift box and manual |
| Blank product multi packaging level | 50 / Inner carton |
| Export carton weight | 8 kg |
| Export carton | 100 pc |
| Export carton (Length x Width x Height) | 38 cm x 23 cm x 38 cm |
| Statistical code | 8526912099000000000000 |
Contact us on WhatsApp: