A sleek laptop briefcase with storage and protection for the workday or business travel. Padded storage for a laptop up to 15.6". Slip pocket for a tablet up to 12". Organization panel with storage for a notebook, small accessories and keys. Front pocket that provides quick access to small items. Dedicated file pocket. Luggage pass through panel for travel.
| Article number | 12060890 Case Logic Propel 15.6" laptop briefcase |
| Description | A sleek laptop briefcase with storage and protection for the workday or business travel. Padded storage for a laptop up to 15.6". Slip pocket for a tablet up to 12". Organization panel with storage for a notebook, small accessories and keys. Front pocket that provides quick access to small items. Dedicated file pocket. Luggage pass through panel for travel. |
| Brand | Case Logic |
| Material | 420D of Polyester |
| Colour | Solid black |
| Height | 330 cm |
| Diameter | 0 cm |
| Weight | 480 gram |
| Country Of Origin | PRC |
| Recommended decoration option | Transfer |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 180 |
| Print height (mm) | 50 |
| Print maximum colours | 4 |
| Blank product individual packing | Individual polybag |
| Export carton | 4 pc |
| Export carton weight | 3 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 35 cm x 44 cm x 33 cm |
| Statistical code | 4202929190000000000000 |
Contact us on WhatsApp: