| Article number | 12057501 Oregon 140 g/m² cotton drawstring bag 5L |
| Description | Large main compartment with cotton drawstring closure. Resistance up to 5 kg weight. |
| Brand | Unbranded |
| Material | Cotton, 140 g/m2 |
| Colour | White |
| Height | 440 cm |
| Diameter | 0 cm |
| Weight | 80 gram |
| Country Of Origin | INDIA |
| Recommended decoration option | Screenprint |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 230 |
| Print height (mm) | 320 |
| Print maximum colours | 4 |
| Blank product multi packaging level | 150 / Polybag |
| Export carton | 150 pc |
| Export carton weight | 13 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 51 cm x 46 cm x 25 cm |
| Statistical code | 4202929190000000000000 |
Contact us on WhatsApp: