| Article number | 12056090 Case Logic Reflect 13" laptop sleeve |
| Description | 13" laptop sleeve featuring 6mm of dense memory foam and plush interior lining for device protection and a reflective patch in the front panel. Case Logic warranty: 25 years. |
| Brand | Case Logic |
| Country Of Origin | PRC |
| Colour | Solid black |
| Weight | 180 gram |
| Diameter | 0 cm |
| Height | 23,50 cm |
| Material | EVA Foam |
| Recommended decoration option | Digital transfer fixed |
| Print height (mm) | 170 |
| Default print location | body |
| Print width (mm) | 190 |
| Print maximum colours | full colour |
| Blank product individual packing | Individual polybag |
| Export carton weight | 2 kg |
| Export carton | 6 pc |
| Export carton (Length x Width x Height) | 17 cm x 33 cm x 25 cm |
| Statistical code | 4202929890000000000000 |
Contact us on WhatsApp: