Features a large zippered main compartment with a padded 15.6" laptop and 10.1" tablet sleeve and a zippered mesh pocket for cables and accessories. Comes with a front organization panel to storage small electronics, cables, accessories, business cards and keys. Contains expandable side pockets for water bottle or power brick, padded shoulder straps, quilted air mesh back panel, soft handle and trolley tunnel. Case Logic warranty: 25 years.
| Article number | 12055590 Case Logic Notion 15.6" laptop backpack 25L |
| Description | Features a large zippered main compartment with a padded 15.6" laptop and 10.1" tablet sleeve and a zippered mesh pocket for cables and accessories. Comes with a front organization panel to storage small electronics, cables, accessories, business cards and keys. Contains expandable side pockets for water bottle or power brick, padded shoulder straps, quilted air mesh back panel, soft handle and trolley tunnel. Case Logic warranty: 25 years. |
| Brand | Case Logic |
| Material | Nylon |
| Colour | Solid black |
| Height | 480 cm |
| Diameter | 0 cm |
| Weight | 855 gram |
| Country Of Origin | VIETNAM |
| Recommended decoration option | Embroidery fixed |
| Default print location | |
| Print width (mm) | 57 |
| Print height (mm) | 57 |
| Print maximum colours | 12 |
| Export carton | 2 pc |
| Export carton weight | 2 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 31 cm x 48 cm x 21 cm |
| Statistical code | 4202929190000000000000 |
Contact us on WhatsApp: