| Article number | 10742000 Parker Jotter stainless steel fountain pen (blue ink) |
| Description | The Jotter fountain pen is a modern interpretation of the original icon. Features a stainless steel barrel with chrome trim. Packed in a Parker gift box. Nib size: Fine (0.5mm). |
| Brand | Parker |
| Material | Stainless Steel |
| Colour | Stainless steel |
| PMS color reference | Warm Grey 7C |
| Height | 0 cm |
| Diameter | 10 cm |
| Weight | 14 gram |
| Country Of Origin | FRANCE |
| Recommended decoration option | Screenround |
| Default print location | barrel |
| Print width (mm) | 35 |
| Print height (mm) | 25 |
| Print maximum colours | 1 |
| Blank product individual packing | Individual gift box |
| Export carton | 50 pc |
| Export carton weight | 2 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 17 cm x 15 cm x 17 cm |
| Statistical code | 9608300000000000000000 |
Contact us on WhatsApp: