| Article number | 10650800 Waterman Graduate fountain pen (blue ink) |
| Description | Based on a classic design, Graduate is resolutely functional and modern. Graduate is ideal for everyday use or for gift giving occasions. Incl. Waterman gift box and pen refill/ cartridge. Exclusive design. |
| Brand | Waterman |
| Material | Metal |
| Colour | Chrome |
| PMS color reference | Warm Grey 6C |
| Height | 0 cm |
| Diameter | 1,10 cm |
| Weight | 20 gram |
| Country Of Origin | FRANCE |
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | cap |
| Print width (mm) | 40 |
| Print height (mm) | 6 |
| Print maximum colours | 1 |
| Blank product individual packing | Individual gift box |
| Export carton | 200 pc |
| Export carton weight | 5 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 35 cm x 24 cm x 20 cm |
| Statistical code | 9608300000000000000000 |
Contact us on WhatsApp: