| Article number | 21035401 Calypso frosted ballpoint pen |
| Description | The Frosted Calypso ballpoint pen has trendy frosted colouredbarrels and a great branding area for your logo. |
| Brand | Unbranded |
| Country Of Origin | PRC |
| Colour | Frosted white |
| Weight | 10 gram |
| Diameter | 10 cm |
| Height | 130 cm |
| Material | ABS Plastic |
| Recommended decoration option | Digital print |
| Print height (mm) | 6 |
| Default print location | body |
| Print width (mm) | 85 |
| Print maximum colours | full colour |
| Blank product multi packaging level | 50 / Inner carton |
| Export carton weight | 8 kg |
| Export carton | 1000 pc |
| Export carton (Length x Width x Height) | 31 cm x 43 cm x 19 cm |
| Statistical code | 9608109200000000000000 |
Contact us on WhatsApp: