Bamboo TWS earbuds with auto pairing function to easily connect to a mobile device. Playback time is up to 3.5 hours at max volume, and the earbuds can be fully charged within 2 hours. Bluetooth® 5.0 with up to 10 meters range. Multi-function button with options to play/pause/next track/previous track/answer/reject phonecall. Includes silicone ear tips in 3 different sizes for optimal comfort. Delivered in a gift box including instruction manual (both made of sustainable materials).
| Article number | 12415690 Nitida TWS bamboo earbuds |
| Description | Bamboo TWS earbuds with auto pairing function to easily connect to a mobile device. Playback time is up to 3.5 hours at max volume, and the earbuds can be fully charged within 2 hours. Bluetooth® 5.0 with up to 10 meters range. Multi-function button with options to play/pause/next track/previous track/answer/reject phonecall. Includes silicone ear tips in 3 different sizes for optimal comfort. Delivered in a gift box including instruction manual (both made of sustainable materials). |
| Brand | Unbranded |
| Material | ABS Plastic, Bamboo |
| Colour | Solid black |
| Height | 3,20 cm |
| Diameter | 0 cm |
| Weight | 50,5 gram |
| Country Of Origin | PRC |
| Recommended decoration option | Padprint |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 25 |
| Print height (mm) | 35 |
| Print maximum colours | 4 |
| Blank product individual packing | Individual gift box |
| Export carton | 100 pc |
| Export carton weight | 9 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 37 cm x 35 cm x 22 cm |
| Statistical code | 8518300090000000000000 |
Contact us on WhatsApp: