| Article number | 10792101 Lorena RABS ballpoint pen (black ink) |
| Description | Recycled plastic ballpoint pen with a rubberized barrel, and grip made of TPR. Ink colour: Black. Writing length: 1000 metres. Nib size: 1.0 mm. |
| Brand | Unbranded |
| Country Of Origin | PRC |
| Colour | Transparent white |
| Weight | 9,9 gram |
| Diameter | 1,020 cm |
| Height | 0 cm |
| Material | Recycled ABS Plastic |
| Recommended decoration option | Digital print |
| Print height (mm) | 6 |
| Default print location | body |
| Print width (mm) | 65 |
| Print maximum colours | full colour |
| Blank product multi packaging level | 50 / Inner carton |
| Export carton weight | 12 kg |
| Export carton | 1000 pc |
| Export carton (Length x Width x Height) | 32 cm x 48 cm x 20 cm |
| Statistical code | 9608109200000000000000 |
Contact us on WhatsApp: