| Article number | 10791601 Juana recycled aluminium ballpoint pen (black ink) |
| Description | Ballpoint pen with the upper barrel made of recycled plastic, and the lower part is made of recycled aluminium. The clip is made of iron. Ink colour: Black. Writing length: 1000 metres. Nib size: 1.0 mm. |
| Brand | Unbranded |
| Country Of Origin | PRC |
| Colour | White |
| Weight | 18 gram |
| Diameter | 1,50 cm |
| Height | 0 cm |
| Material | Recycled Aluminium |
| Recommended decoration option | Digital print |
| Print height (mm) | 6 |
| Default print location | barrel |
| Print width (mm) | 45 |
| Print maximum colours | full colour |
| Blank product individual packing | Individual polybag |
| Blank product multi packaging level | 50 / Inner carton |
| Export carton weight | 10 kg |
| Export carton | 500 pc |
| Export carton (Length x Width x Height) | 48 cm x 16 cm x 23 cm |
| Statistical code | 9608109200000000000000 |
Contact us on WhatsApp: