Bamboo ballpoint pen that also functions as a phone holder. The button and mid ring are made of recycled plastic, the tip is made of brass, and the barrel is made of responsibly sourced bamboo. Ink colour: Blue. Writing length: 1000 metres. Nib size: 1.0 mm.
| Article number | 10789907 Delfina phone holder pen (blue ink) |
| Description | Bamboo ballpoint pen that also functions as a phone holder. The button and mid ring are made of recycled plastic, the tip is made of brass, and the barrel is made of responsibly sourced bamboo. Ink colour: Blue. Writing length: 1000 metres. Nib size: 1.0 mm. |
| Brand | Unbranded |
| Country Of Origin | PRC |
| Colour | Oatmeal |
| PMS color reference | 2310C |
| Weight | 9,5 gram |
| Diameter | 10 cm |
| Height | 0 cm |
| Material | FSC certified bamboo |
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Print height (mm) | 5 |
| Default print location | barrel |
| Print width (mm) | 60 |
| Print maximum colours | 1 |
| Export carton weight | 11 kg |
| Export carton | 1000 pc |
| Export carton (Length x Width x Height) | 48 cm x 31 cm x 20 cm |
| Statistical code | 9608109200000000000000 |
Contact us on WhatsApp: