| Article number | 10780031 Parker Jotter Cracker Pen gift set (blue ink) |
| Description | The Parker icon, Jotter, is the preferred choice for active writers who need pens wherever they go. Now this perfect gift comes in a fun, Parker cracker gift box. Delivered with patented Quick Flow ballpoint refill. Exclusive design. |
| Brand | Parker |
| Material | ABS Plastic |
| Colour | Red |
| PMS color reference | BRIGHT RED C |
| Height | 2,50 cm |
| Diameter | 0 cm |
| Weight | 29 gram |
| Country Of Origin | NETHERLANDS |
| Recommended decoration option | Digital print |
| Default print location | barrel |
| Print width (mm) | 45 |
| Print height (mm) | 5 |
| Print maximum colours | full colour |
| Blank product individual packing | Individual gift box |
| Export carton | 6 pc |
| Export carton weight | 2 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 5 cm x 8 cm x 10 cm |
| Statistical code | 9608109200000000000000 |
Contact us on WhatsApp: