The Karst® A5 hardcover notebook is a bestseller and crowd pleaser. The smooth texture of the pages and flat-lay binding provide ample comfort and writing space for your notes and ideas. Features an elastic band to keep notebook shut, 144 waterproof, tear-resistant lined pages, an expandable back pocket for storage, and a divider ribbon with heat-sealed tip and rounded corners.
| Article number | 10779002 Karst® A5 stone paper hardcover notebook - lined |
| Description | The Karst® A5 hardcover notebook is a bestseller and crowd pleaser. The smooth texture of the pages and flat-lay binding provide ample comfort and writing space for your notes and ideas. Features an elastic band to keep notebook shut, 144 waterproof, tear-resistant lined pages, an expandable back pocket for storage, and a divider ribbon with heat-sealed tip and rounded corners. |
| Brand | Karst® |
| Material | Stone paper |
| Colour | Beige |
| PMS color reference | Warm Gray 1C |
| Height | 1,650 cm |
| Diameter | 0 cm |
| Weight | 450 gram |
| Country Of Origin | PRC |
| Recommended decoration option | Padprint |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 55 |
| Print height (mm) | 55 |
| Print maximum colours | 4 |
| Blank product multi packaging level | 10 / Inner carton |
| Export carton | 20 pc |
| Export carton weight | 9 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 23 cm x 19 cm x 33 cm |
| Statistical code | 4820103000000000000000 |
Contact us on WhatsApp: