Stylish click action mechanism aluminium ballpoint pen with soft-touch coating. When laser engraved the shiny chrome underlayer of the pen will appear. The extensive and popular Moneta range is available in many different styles and finishes.
| Article number | 10743700 Moneta soft touch ballpoint pen (black ink) |
| Description | Stylish click action mechanism aluminium ballpoint pen with soft-touch coating. When laser engraved the shiny chrome underlayer of the pen will appear. The extensive and popular Moneta range is available in many different styles and finishes. |
| Brand | Unbranded |
| Country Of Origin | PRC |
| Colour | Solid black |
| Weight | 15 gram |
| Diameter | 0,80 cm |
| Height | 0 cm |
| Material | Aluminium |
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Print height (mm) | 5 |
| Default print location | body |
| Print width (mm) | 60 |
| Print maximum colours | 1 |
| Blank product multi packaging level | 250 / Inner carton |
| Export carton weight | 10 kg |
| Export carton | 500 pc |
| Export carton (Length x Width x Height) | 18 cm x 29 cm x 43 cm |
| Statistical code | 9608109200000000000000 |
Contact us on WhatsApp: