| Article number | 10735000 Moleskine Go Pen ballpen 1.0 (black ink) |
| Description | Moleskine Go Pen in classic black, specifically designed to clip onto the side of the Classic hard cover. Easy-grip rectangular body with 1.0 mm rectractable point. |
| Brand | Moleskine |
| Material | ABS Plastic |
| Colour | Solid black |
| Height | 0 cm |
| Diameter | 1,20 cm |
| Weight | 13 gram |
| Country Of Origin | ITALY |
| Recommended decoration option | Digital print |
| Default print location | barrel |
| Print width (mm) | 90 |
| Print height (mm) | 8 |
| Print maximum colours | full colour |
| Blank product multi packaging level | 100 / Inner carton |
| Export carton | 500 pc |
| Export carton weight | 3 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 78 cm x 16 cm x 16 cm |
| Statistical code | 9608109200000000000000 |
Contact us on WhatsApp: