| Article number | 10657802 Vancouver recycled PET ballpoint pen (black ink) |
| Description | Vancouver recycled PET ballpoint pen. Ballpoint pen with click action mechanism with a transparent barrel. The barrel is made of recycled water bottles, which contributes to decreasing the amount of plastic waste. |
| Brand | Unbranded |
| Country Of Origin | PRC |
| Colour | Transparent clear |
| Weight | 11 gram |
| Diameter | 1,10 cm |
| Height | 0 cm |
| Material | Recycled PET Plastic |
| Recommended decoration option | Digital print |
| Print height (mm) | 6 |
| Default print location | barrel |
| Print width (mm) | 55 |
| Print maximum colours | full colour |
| Blank product multi packaging level | 50 / Inner carton |
| Export carton weight | 13 kg |
| Export carton | 1000 pc |
| Export carton (Length x Width x Height) | 32 cm x 53 cm x 20 cm |
| Statistical code | 9608109200000000000000 |
Contact us on WhatsApp: