| Article number | 10625506 Elm bamboo ballpoint pen (black ink) |
| Description | Ballpoint pen made of bamboo offering a smooth and comfortable writing experience. Ink colour: Black. Writing length: 1000 metres. Nib size: 1 mm. |
| Brand | Unbranded |
| Country Of Origin | PRC |
| Colour | Natural |
| Weight | 9,5 gram |
| Diameter | 1,30 cm |
| Height | 0 cm |
| Material | FSC certified bamboo |
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Print height (mm) | 6 |
| Default print location | body |
| Print width (mm) | 90 |
| Print maximum colours | 1 |
| Blank product multi packaging level | 50 / Inner carton |
| Export carton weight | 11 kg |
| Export carton | 1000 pc |
| Export carton (Length x Width x Height) | 45 cm x 31 cm x 19 cm |
| Statistical code | 9608109200000000000000 |
Contact us on WhatsApp: