| Article number | 10608500 Nash ballpoint pen coloured barrel and black grip (black ink) |
| Description | Ballpoint pen with click action mechanism and soft touch grip. |
| Brand | Unbranded |
| Material | AS Plastic |
| Colour | Red |
| PMS color reference | 186C |
| Height | 0 cm |
| Diameter | 1,30 cm |
| Weight | 12 gram |
| Country Of Origin | PRC |
| Recommended decoration option | Digital print |
| Default print location | barrel entire length |
| Print width (mm) | 60 |
| Print height (mm) | 8 |
| Print maximum colours | full colour |
| Blank product multi packaging level | 50 / Inner carton |
| Export carton | 500 pc |
| Export carton weight | 6 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 16 cm x 55 cm x 20 cm |
| Statistical code | 9608109200000000000000 |
Contact us on WhatsApp: