| Article number | 10602601 Rattan bamboo and recycled plastic ballpoint pen (black ink) |
| Description | Ballpoint pen with clip and tip made from recycled plastic, and the button and the barrel are made of bamboo. Ink colour: Black. Writing length: 1000 metres. Nib size: 1.0 mm. |
| Brand | Unbranded |
| Country Of Origin | PRC |
| Colour | White |
| Weight | 12 gram |
| Diameter | 1,20 cm |
| Height | 0 cm |
| Material | FSC certified bamboo |
| Recommended decoration option | Screenround |
| Print height (mm) | 30 |
| Default print location | wrap |
| Print width (mm) | 45 |
| Print maximum colours | 1 |
| Blank product multi packaging level | 50 / Inner carton |
| Export carton weight | 12 kg |
| Export carton | 1000 pc |
| Export carton (Length x Width x Height) | 50 cm x 31 cm x 20 cm |
| Statistical code | 9608109200000000000000 |
Contact us on WhatsApp: