The world’s smartest water bottle! Made from vacuum insulated stainless steel material, keeping drinks cold for up to 24 hours. The leak-proof straw lid has a protective cover to keep it clean. After setting the hydration goals, the LED smart sensor “puck” glows to remind you when it’s time to drink. Sync the bottle via Bluetooth® to the HidrateSpark® app in order to track the water intake and hydration level, or even to use the "Find your bottle" feature! BPA free.
| Article number | 10074182 HidrateSpark® PRO 620 ml vacuum insulated stainless steel smart water bottle |
| Description | The world’s smartest water bottle! Made from vacuum insulated stainless steel material, keeping drinks cold for up to 24 hours. The leak-proof straw lid has a protective cover to keep it clean. After setting the hydration goals, the LED smart sensor “puck” glows to remind you when it’s time to drink. Sync the bottle via Bluetooth® to the HidrateSpark® app in order to track the water intake and hydration level, or even to use the "Find your bottle" feature! BPA free. |
| Brand | HidrateSpark® |
| Material | Stainless Steel |
| Colour | Stainless steel |
| Height | 0 cm |
| Diameter | 7,60 cm |
| Weight | 480 gram |
| Country Of Origin | PRC |
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 20 |
| Print height (mm) | 100 |
| Print maximum colours | 1 |
| Export carton | 24 pc |
| Export carton weight | 15 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 37 cm x 53 cm x 34 cm |
| Statistical code | 9617000000000000000000 |
Contact us on WhatsApp: